ضرورت توجه به شایستگی سیاسی و اجتماعی معلمان

ضرورت توجه به شایستگی سیاسی و اجتماعی معلمان

چکیده

 جهانی شدن و انقلاب در فناوری های اطلاعاتی به طور فزاینده ای بر نظام آموزش و پرورش کشورها تاثیر گذاشته است. از این رو جذب و به کارگیری معلمان کارآمد از مهم ترین مولفه های نظام تعلیم و تربیت است. متخصصان معتقدند شایستگی هر نظام آموزشی، به اندازه ی شایستگی معلمان آن است. به عبارت دیگر، موفق شدن و نشدن در ایجاد تحول در نظام های آموزشی، به توانمندی ها و قابلیت های حرفه ای معلمان وابسته است، چون مجریان اصلی برنامه ها معلمان هستند.

به لحاظ صلاحیت اجتماعی، هر معلم باید بتواند با دانش آموزان دارای توانمندی های متفاوت، با توجه به تفاوت های فردی آن ها، ارتباط برقرار کند، با دیگران همکاری و روابط مثبت انسانی برقرار سازد، معلمان باید پیچیدگی ها و ابهامات در یادگیری دانش آموزان را تحمل کرده  و با چالش های آموزشی پیش روی خود رو به رو شود ، وبا  انتقال دانش مهارت های پایه ی اجتماعی وسیاسی  دانش آموزان را نیز ارتقا دهد.

در این مقاله  سعی شده است معلمان را به عنوان کلیدی ترین اجزای نظام آموزش و پرورش معرفی کرده و نقش آنان را در پرورش یادگیری، تربیت سیاسی و اجتماعی  دانش آموزان مورد بررسی قرار بدهد. روش تحقیق در این مقاله به صورت کتابخانه ای بوده و سعی در ارائه مفیدترین مطالب را دارد.

کلمات کليدي:

شایستگی , تربیت اجتماعی , تربیت سیاسی

۵,۰۰۰ تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *