شایستگی ها و مهارت های مورد نیاز معلمان در تربیت سیاسی دانش آموزان

شایستگی ها و مهارت های مورد نیاز معلمان در تربیت سیاسی دانش آموزان

شایستگی ها و مهارت های مورد نیاز معلمان در تربیت سیاسی دانش آموزان"><span itemprop="name">شایستگی ها و مهارت های مورد نیاز معلمان در تربیت سیاسی دانش آموزان</span>

چکیده

 تجربه تحولات اجتماعی در گذشته نشان می دهد  که رمز  حیات و پایداری  هر جامعه ای در گرو  بینش  سیاسی افراد آن  جامعه است. یکی از عوامل برجسته و تأثیر گذار در جریان تربیت، معلمان هستند. یکی از مباحث نوپا و میان رشته ای که امروزه ذهن برخی از محققان و سیاسیون را به خود مشغول ، مسئله تربیت  سیاسی است. تربیت سیاسی، مهم ترین  نوع  تربیت  است که  در تحقق  اهداف  مادی  و  معنوی  جامعه نقش اساسی دارد.

یکی از مشکلات  فرهنگی، سیاسی و اجتماعی جامعه ایران، غفلت از  جامعه پذیری و گسست  نسل های مختلف با آموزه ها  و هنجارهای سیاسی و شکاف میان کارگزاران نظام با بخشی از جامعه )به خصوص نوجوانان و جوانان( است. عدم  توجه به این امر  باعث فزونی بی اعتنایی جوانان نسبت به سرنوشت کشور و آسیب پذیری آنان در برابر تبلیغات نادرست دشمنان می شود.

در این مقاله،تربیت، تربیت سیاسی،مؤلفه های تربیت  سیاسی از دیدگاه امام خمینی( ره)، ارکان تربیت سیاسی و سپس بیانات و نظرات جمعی از اساتید دانشگاه فرهنگیان و دبیران و معلمان مدارس بندرعباس درباره ی شایستگی ها ومهارت های مورد نیاز معلمان برای تربیت سیاسی که از طریق مصاحبه بدست آمده بیان می شود.

کلمات کليدي: شایستگی, مهارت, تربیت , سیاسی, معلمان

رایگان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *