تربیت سیاسی اجتماعی دانش آموزان با تاکید بر نقش معلمان

تربیت سیاسی اجتماعی دانش آموزان با تاکید بر نقش معلمان

تربیت سیاسی اجتماعی دانش آموزان با تاکید بر نقش معلمان"><span itemprop="name">تربیت سیاسی اجتماعی دانش آموزان با تاکید بر نقش معلمان</span>

چکیده

دراین مقاله سعی بر این بوده است که نقش معلم در تربیت سیاسی  اجتماعی دانش آموزان را بررسی کنیم؛ لذا ابتدا به ارائه تعریف سیاست وتربیت سیاسی پرداخته ایم، سپس عوامل موثر در تربیت سیاسی را بررسی کرده ایم. نقش معلم در بطن نقش مدرسه و موسسات آموزشی جزء روش های غیر مستقیم تربیت سیاسی می باشد.

از آن جایی که امروزه آموزش غیر مستقیم اثر بخشی بیشتری نسبت به آموزش مستقیم دارد و دانش آموزان در این دوره از زندگی خود بیشتر از معلم خود الگو می گیرند، معلم نیز به عنوان یک عامل مهم در تربیت سیاسی محسوب شود. معلم اولين الگوي اقتدار سياسي مي باشد؛كه دانش آموز با آن مواجه مي شود چگونگي اعمال اين اقتدار جديد توسط دانش آموز با مقايسه با پدر شناخته مي شود، علاوه بر موقعيت اقتدار در كلاس، ‌معلم همچنين، از احترام عمومي در جامعه اش برخوردار است. مخصوصا در مناطق روستايي، مردم به معلم به عنوان منبع تمدن و فرهنگ مي نگردند حتي در بعضي مناطق، معلم از شخصيت نمانيدگي حكومت بهره مي برد. او عموما به عنوان مدل رفتاري و ارزشي اجتماع مورد احترام است وسایرن بخصوص دانش آموزان می باشد؛ که از ایشان الگو می گیرند.

کلمات کلیدی

سیاست, تربیت سیاسی, جامعه پذیری, دانش آموز

۹,۹۰۰ تومان – خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *